Füüsiline stress

Arm tekib sügavama haava paranemisel. Seega on tegemist ka füüsilise, mitte ainult visuaalse ja psühholoogilise probleemiga. Nahk ei suuda vigastust ka täielikult parandada. Arme seostatakse ebameeldivate sümptomitega, eriti paranemisfaasis. Nende sümptomite seas on punetus, paistetus, sügelus, pingul naha tunne.

Armkude erineb normaalsest nahast, sest karvanääpsud, rasu- ja higinäärmed ei taastu. See koosneb vähemelastsetest kiududest, mis võib põhjustada armi jäigastumist või kokkutõmbumist, põhjustades mõnikord pingetunnet või isegi vähendades vastava kehapiirkonna liikumisulatust.

Armide moodustumisega kaasneb peente veresoonte teke, mistõttu uued armid on punast värvi. See toon tuhmub armi küpsedes tasapisi. Kuna armkoes ei ole tervele nahale omaseid värvipigmente, jäävad armid ümbritsevast nahast heledamaks.

Armi silmatorkavus sõltub mitmetest erinevatest teguritest: vigastuse liik ja ulatus, haava paranemise protsess, inimese üldine tervislik seisund, vanus, geneetilised eelsoodumused. Arm võib muutuda paksuks, kõvaks ja jäigaks. Korralikku hoolt saanud kitsad ja siledate servadega operatsioonihaavad paranevad tavaliselt kiiresti ja kergesti. Neist jääb üldjuhul maha väike, peenike ning vaevalt märgatav arm.

Contractubex®-iga saab tõhusalt ravida igasuguseid arme, muutes need vähem ebamugavaks ning vähem silmatorkavaks.